Gaisa vadu tīrīšana var samazināt elektroenerģijas patēriņu līdz 40%

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Ventilācijas sistēmu gaisa vadu tīrīšana mūsdienās ir obligāts noteikums visās publiskajās ēkās un regulāra nepieciešamība privātmājās. Tā pasargā gaisu telpās no nelabvēlīga piesārņojuma, tādejādi labvēlīgi ietekmējot veselību, un samazina ventilācijas sistēmas elektroenerģijas patēriņu līdz pat 40%.

Ventilācijas sistēmu gaisa vadu tīrīšana mūsdienās ir obligāts noteikums visās publiskajās ēkās un regulāra nepieciešamība privātmājās. Tā pasargā gaisu telpās no nelabvēlīga piesārņojuma, tādejādi labvēlīgi ietekmējot veselību, un samazina ventilācijas sistēmas elektroenerģijas patēriņu līdz pat 40%.

Gaisa kvalitāte telpās ietekmē veselību

Visi zinām, ka gaisa kvalitāte, tāpat kā ēdiens, fiziskās aktivitātes un socializēšanās ievērojami ietekmē mūsu pašsajūtu gan fiziski, gan emocionāli. Tāpēc periodos, kad vairāk laika pavadām iekštelpās, gaisa kvalitātei jāpievērš īpaša uzmanība. Viens no gaisa kvalitātes rādītājiem ir skābekļa daudzums, vēl jāņem vērā temperatūra un gaisa mitruma līmenis.

Mūsdienu gaisa ventilācijas un kondicionēšanas sistēmas šos rādītājus lieliski regulē automātiskā režīmā. Tomēr, vai esat iedomājušies, par mikro piesārņojumu gaisā, ko ar aci nav iespējams saskatīt? Par spīti minimālajam izmēram šādas mikro daļiņas ar katru ieelpu nokļūst mūsu plaušās un atstāj ietekmi uz veselību.

Ikvienā telpā atrodami dažādi gaisa piesārņotāji, piemēram, atmirušās ādas šūnas, putekļi, dažādi gruži un ķīmiski izgarojumi. Šāda veida gaisa piesārņojums nonāk arī ventilācijas sistēmā un caur to tiek cirkulēts telpā vidēji 5 – 7 reizes dienā. Par spīti tam, ka ventilācijas sistēmās tiek izmantoti filtri, gaisa piesārņojuma mikro daļiņas nosēžas uz gaisa vadiem, kur kopā ar tajos esošo mitrumu, rada labvēlīgu vidi dažādu kaitīgu mikroorganismu – baktēriju un sēnīšu, attīstībai.

Netīri ventilācijas kanāli ar laiku var radīt tā saukto „Slimo ēku sindromu”, kas saasina vai pat izraisa dažādas elpošanas ceļu slimības, autoimūnās saslimšanas un apkārtējās vides izraisītās alerģijas.

Kā nodrošināt attīrītu gaisu telpā?

Gaisa vadu tīrīšana

Vienīgais veids, kā nodrošināt patiesi tīra un kvalitatīva gaisa cirkulāciju telpā, ir regulāra ventilācijas sistēmas gaisa vadu tīrīšana. Tādā veidā ir iespējams ne vien samazināt kaitējumu veselībai, bet arī pagarināt ventilāciju sistēmas ilgmūžību un samazināt elektroenerģijas patēriņu. Tieši nogulsnes uz gaisa vadiem ar laiku liek sistēmai strādāt ar papildus jaudu, lai nodrošinātu pietiekamu gaisa caurplūdi. Ventilācijas sistēmas elektroenerģijas patēriņš netīrītu gaisa vadu gadījumā var pieaugt pat par 40%.

No pagājušā gada SIA „Venticom” saviem klientiem piedāvā ventilācijas sistēmu gaisa vadu tīrīšanas pakalpojumu. Tajā ietilpst ventilācijas kanālu iekšējo sieniņu fiziska atbrīvošana no netīrumiem, netīrumu izsūkšana no gaisa vadiem, kā arī video inspekcija gaisa vadu tīrības kvalitātes pārbaudei pirms un pēc tīrīšanas veikšanas, lai fiksētu darba progresu un pārliecinātos ar efektivitāti.

Mūsu gaisa vadu tīrīšanas pakalpojums pieejams kā lieliem industriāliem objektiem, tā nelieliem gaisa vadiem privātīpašumos.

Gaisa kondicionieris

Venticom pakalpojumu pieteikšana soli pa solim

Iegādāties gaisa kvalitātes tehniku – kondicionieri, ventilācijas sistēmu, siltumsūkni, ir ātri un vienkārši. Mūsu meistari palīdzēs Jums ne vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, bet arī uzstādīs to atbilstoši ražotāja norādījumiem un veiks tās apkopi vai remontu pēc nepieciešamības.

Lasīt vairāk ›

Piesakies Venticom jaunumu saņemšanai!

Piesakoties jaunumu saņemšanai, saņemsi jaunumus gaisa kvalitātes sistēmu jomā, kā arī profesionāļu ieteikumus iekārtu lietošanā!